آموزش تصویری فارسی کردن GMail

اگر شما یا کسی که می‌شناسید به زبان فارسی صحبت می‌کند، می‌توانید زبان Gmail را در صفحه تنظیمات Gmail با استفاده از منوی کشویی زبان‌ها به زبان فارسی تغییر دهید.

     وارد حساب Gmail خود شوید.

 

    بر روی  «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.

 

زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language)  در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید (لیست زبانها ترتیب الفبایی ندارد).

 

    روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.

 

هنگامی که تنظیمات زبان را در حساب Gmail خود بر روی دسک‌تاپ به‌روزرسانی کردید، همان تغییرات در حساب Gmail موبایل شما (Gmail for Mobile) هم اعمال می‌شوند. نسخه موبایل Gmail هم، که از طریق مرورگر وب روی موبایل یا رایانه لوحی (تبلت) شما قابل دسترس است، امکانات زبان فارسی را فراهم کرده است (البته نیاز به پشتیبانی فارسی در سیستم‌عامل شما دارد).

 

ناگفته نماند که حتی اگر زبان را به فارسی تغییر دهید، باز هم می‌توانید نامه‌ها را به هر زبان دیگر بخوانید و بفرستید. اگر به تازگی با Gmail آشنا شده‌اید، راه‌اندازی حساب کاربری بسیار ساده است، و اگر سؤالی دارید ما در اینجا اطلاعات زیادی برای شما داریم (البته فعلا فقط به زبان انگلیسی).

بهتر است بدانید که Gmail از رمزگذاری HTTPS استفاده می‌کند که امنیت آن در حد وب سایت بانک شما است. همچنین در هنگام ایجاد حساب جدید، ما از شما راهی برای تأیید هویتتان، برای زمانی که به مشکل بربخورید یا گذرواژه (رمز عبور) خود را فراموش کنید، درخواست می‌کنیم. به یاد داشته باشید که ما فقط درصورتی که آدرس ایمیل دومتان را در فرم مربوطه وارد ننمایید از شما درخواست می‌کنیم شماره تلفنتان را وارد کنید. پس اگر به فرستادن پیامک در کشور خود اطمینان ندارید، یا اگر روش تأیید صحت دو مرحله‌ای در کشور شما در دسترس نیست، می‌توانید در هنگام ایجاد حساب Gmail خود، آدرس ایمیل دومتان را وارد کنید و از وارد کردن شماره تلفن گذر کنید.

/ 2 نظر / 136 بازدید
مجید

سلام. خیلی ممنون از راهنمایی شما. از این مورد اطلاعی نداشتم

جبار

سلام ،درودخدا برتو كه مشكلم راباراهنمايي شما حل شد. خداوند امواتتان رابيامرزد،دستتت درد نكند .باتشكر