راهنمای کامل شبکه کردن ویندوز 7 با ایکس پی و ویستا


اشتراک گذاری بین ویندوز 7 و ایکس پی معمولترین سناریویی که ممکن است با آن رو به رو شوید، اشتراک گذاری فایلها، بین ویندوز 7 و ایکس پی است. اصولا میخواهید مطمئن شوید هر دو دستگاه بخشی از یک گروه کاری هستند. تنظیمات صحیح اشتراک گذاری را نصب کنید و مطمئن شوید یابنده شبکه روی ویندوز 7 فعال است. بزرگترین مشکلی که ممکن است در هنگام اجرای این عملیات با آن برخورد کنید، پیدا کردن درایورهای صحیح پرینتر برای هر دو نسخه از ویندوز است.

نگاشت یک درایو شبکه

روش دیگر اشتراک گذاری اطلاعات بین ایکس پی و ویندوز 7، ترسیم یک درایو شبکه است. ممکن است نیازی به اشتراک گذاری پرینتر نداشته باشید و فقط بخواهید یک درایو را بین دو سیستم به اشتراک بگذارید، در این حالت کافیست یک درایو ایکس پی را برای ویندوز 7 کنید. اگرچه ممکن است کمی پیچیده )Map( نگاشت به نظر برسد، ولی در کل پروسه بدی نیست! تنها بخش شعبده بازی آن، این است که مطمئن شوید کاربر محلی مناسب را اضافه کرده اید. با این کار میتوانید محتویات یک درایو ایکس پی را با کامپیوتر ویندوز 7، مشترک کنید. اشتراک گذاری بین ویستا و ویندوز 7 سناریوی دیگری که ممکن است با آن برخورد کنید، اشتراک فایلها و پرینترها، بین یک کامپیوتر با ویستا و یک کامپیوتر با ویندوز 7 است. این پروسه کمی ساده تر از اشتراک بین ایکس پی و ویندوز 7 است، ولی باز هم کمی کار میبرد. قابلیت گروه خانگی، با ویستا سازگار نیست، بنابراین باید چند قدم مختلف دیگر انجام دهید. بسته به اینکه مدل پرینتر شما چیست، به اشتراک گذاشتن آن در ویستا و ویندوز 7 و بوسیله محل یابی خودکار درایورهای آنها، ساده تر خواهد شد.

اشتراک گذاری بین ویستا و ایکس پی

زمانی که ویندوز ویستا وارد بازار شد، سخت افزار مورد نیاز را در اختیار داشت ولی درایورهای آن، هنوز آماده نبودند. به همین دلیل اشتراک گذاری بین آنها روند بسیار پیچیده ای در ساختار ویستای جدید داشت.

اگر از محافظت رمز عبور استفاده نمیکنید، پروسه اشتراک گذاری کاملا مسیر ساده ای است. به این سادگی که هر چیزی را که میخواهید مشترک کنید، در پوشه عمومی ویستا قرار دهید. از طرف دیگر، اشتراک گذاری با محافظت رمز عبور، کمی شما را به دردسر خواهد انداخت. در واقع شما باید یک کاربر اضافه کنید و اشتراک گذاری را روی سیستم ایکس پی نصب کنید.

اشتراک گذاری در ویندوز 7 با استفاده از گروه خانگی

اگر یک یا چند سیستم با ویندوز 7 در اختیار داشته باشید، اشتراک گذاری فایلها و دستگاه های جانبی، با استفاده از قابلیت گروه خانگی، کاملا ساده خواهد بود، به سادگی ساختن یک گروه خانگی روی یکی از آن دستگاه ها و پیوستن بقیه سیستم ها به آن گروه. ساختن این گروه، ب شما اجازه میدهد تا رسانه را در یک مسیر قرار دهید و اطلاعاتی که مشترک هستند را کنترل کنید، حتی اگر از محافظت رمز عبور استفاده میکنید. اگر نمی خواهید سیستم های ویندوز 7 شما بخشی از یک گروه خانگی باشد، کماکان می توانید از پوشه عمومی برای اشترا ک گذاشتن فایلها استفاده کنید و به راحتی یک پرینتر را برای مشترک شدن، نصب کنید.

سرور خانگی ویندوز

اگر یک نصب نهایی می خواهید که محیطی مرکزی، برای اشتراک گذاری فایلها بین تمام سیستم های موجود در شبکه خانگی و بدون توجه به سیستم عامل آن، فراهم کند، باید یک سرور خانگی ویندوز نصب کنید. این سرور به شما اجازه میدهد، اسناد مهم و فایلهای رسانه دیجیتالی را روی یک جعبه، مرکزیت دهید، یک دسترسی آسان به اطلاعات فراهم و مسیر را برای سیستم های دیگر موجود در شبکه ایجاد کنید. البته قابلیت های این سرور به این مساله محدود نمی شود و می توانید فایلهای پشتیبانی از تمام سیستم هایتان را روی سرور قرار دهید و از حمله های ناخواسته جلوگیری کنید. بزرگترین مشکلی که ممکن است اذیت کند، سر و کله زدن با پرینترهایی است که از مجموع های از درایورهای مختلف برای هر سیستم عامل استفاده می کنند. برای حل این مشکل، واقعا راه ساده ای وجود ندارد. بهترین نصیحتی که میتوانیم به شما بکنیم، این است که آ نرا به یک سیستم وصل کنید و اگر درایور عمل نکرد، سیستم آ نرا عوض کنید. کارخانه هر پرینتر با بقیه فرق میکند و معمولا ویندوز، به طور خودکار درایور صحیح رابرای دستگاه، نصب نمی کند.

/ 0 نظر / 127 بازدید