طریقه نوشتن شعر در Word2007

برای تایپ یک شعر، مراحل زیر را انجام دهید:
 

1) ابتدا یک جدول یک ردیفی و سه ستونی بکشید. (منوی Insert، زیرمنوی Table، و سپس کشیدن ماوس روی یک ردیف و سه ستون و سپس کلیک ماوس)


2) ستون وسط جدول را کوچکتر کنید. برای این کار ماوس را روی خط مابین ستون اول و دوم ببرید (شکل ماوس تغییر می‌کند)، کلید چپ را گرفته و آن را به سمت چپ بکشید. سپس ماوس را روی خط مابین ستون دوم و سوم ببرید و آن را به سمت راست بکشید. به طوری که دو ستون مساوی و در چپ و راست و یک ستون کوچک در وسط داشته باشید.

3) مصراع اول از بیت اول را در ستون سمت راست تایپ کنید و در انتهای آن Shift + Enter بزنید. سپس مصراع اول از بیت دوم را تایپ کنید و باز هم Shift + Enter بزنید و این کار را تا مصراع اول از آخرین بیت ادامه دهید. همین کار را برای مصراع‌های دوم نیز در ستون سوم انجام دهید.

4) مکان نما را در ابتدای اولین مصرع از اولین بیت برده و Ctrl + J بزنید. در ابتدای مصرع دوم نیز همین کار را انجام دهید.

5) از منوی Design و از زیرمنوی Borders گزینه No Borders را کلیک کنید تا کادرهای جدول را محو کند. شعر شما به صورت زیر در خواهد آمد.

منبع : windows-seven7.mihanblog.com

/ 9 نظر / 1478 بازدید
حمید رضـــــا

سلــــــــــام و ممنون بابت مطالبت خوشحال میشم که به ما هم سر بزنید و اگر مایل بودید تبادل لینک کنیم خبرم کنید دوباره ممنون : ) ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ در ضمن من یه سوال داشتم: با توجه به اینکه ژاپنی ها ستونی (عمودی) مینویسن نه سطری و افقی آیا تو ورد میتونیم ژاپنی بنویسیم؟!؟!؟ ور قابلیت ژاپنی نوشتن رو داره یا نه؟!؟!؟! ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ warriors of persia

محمد

سلام" پس از داخل تب Page Layout و بعد Columns چطوری میشه ؟؟

ایرانی

سلام ممنون از مطالبتون خیلی بدرد خورد

نانا

ممنون

یه دوست

خیلی بدردم خورد. ممنون

سعید

سپاس از شما...

رحیمی

سلام ازتون خیلی ممنونم من واقعا در نوشتن شعر مشکل داشتم از کمکتون بی نهایت سپاسگذارم

پویا

مرسی عالی بود

مونا

سلام خب عزیزم چه کاریه ؟!! کلید tab برای ایجاد فاصله مساوی هست. شما حالت نوشتن رو راست چین به justify تبدیل کن بعد یک مصرع رو که نوشتی به فاصله ای که میخوای کلید tab رو فشار بده و مصرع دوم رو روبروش بنویس. اینتر بزن خط بعدی ، مصرع سوم ،‌ به همون اندازه tab و بعد مصرع چهارم به همین راحتی ....[لبخند][رویا][رویا]