درباره ما
اعضای انجمن
دوستان
آخرین مطالب
امكانات جانبي
 

معمولا نام فایل ها در کامپیوتر با رنگ سیاه نشان داده می شود. ولی ممکن است شما هم فایل هائی در کامپیوترتان دیده باشید که نامشان آبی رنگ است.

برای مشاهده توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.


حتما از خودتان پرسیده اید که چرا؟ شاید هم فکر کرده اید این فایل ها آلوده به ویروس شده اند. در این جا دلیل این موضوع و روش حال آن را به شما خواهیم گفت. این فایل ها که فقط در پارتیشن های NTFS دیده می شوند، به هیچ وجه خطرناک نیستند. در واقع این فایل ها به نوعی فشرده شده اند تا فضای کمتری روی کامپیوتر اشغال کنند. اگر بخواهید می توانید آنها را از حالت فشرده در آورید. برای این کار روی آنها راست کلیک کنید و از منوئی که باز می شود،‌گزینه properties‌ را انتخاب کنید. در کادر properties روی دکمه Advanced در پائین صفحه کلیک کنید. این صفحه باز می شود.

اینجا گزینه compress contents to save disk space را غیر فعال کنید. مشکل حل شده است. البته حجم فایل کمی بیشتر می شود. راه دیگری هم وجود دارد. می توانید به ویندوز بگوئید که فایل های فشرده را به رنگ آبی نمایش ندهد. برای این کار، در بالای پنجره Explorer ، از منوی tools‌ گزینه folder options را انتخاب کنید. در بالای صفحه، زبانه View‌ را فعال کنید .
در قسمت پائین، گزینه ای به نام show encrypted and compressed files in color‌ وجود دارد.

آن را غیر فعال کنید و ok‌ را کلیک کنید. با این کار مشکل به کلی حل می شود.
:: برچسب‌ها: آموزش
ن : انجمن علمی پویا پردازان نوین
ت : جمعه ٢٩ مهر ۱۳٩٠
نظرات ()
 
موضوعات
آرشیو مطالب
امكانات جانبي