درباره ما
اعضای انجمن
دوستان
آخرین مطالب
امكانات جانبي
 

 

ممکن است درحال دانلود باشید یا در حال هرکار دیگری در اینترنت. ناگهان یا پیعام هک براتون می آید یا اصلا یک حرکات مشکوکی می بینید حالا 10 حرکت باید انجام دهید، 10 حرکت مهم.

برای مشاهده این 10 حرکت مهم به ادامه مطلب مراجعه کنید.


1- کامپیوترتان را ایزوله کنید:
شما اگر از اینترنت پر سرعت استفاده می کنید، قطعا یک آی پی خاص دارید و به احتمال قوی تر دائما متصل هستید لذا اگر هکری قصد هک اطلاعات شما را داشته باشد راحت  در طول مدت اتصال کار خودش را انجام می دهد. لذا توصیه می شود وقتی کاری با کامپیوتر ندارید مودم خود را خاموش یا کابل آن را از کامپیتر خود قطع کنید. اگر Wi-Fi دارید دکمه آن را خاموش کنید تا اگر فعالیتی در حال انجام است بخودی خود قطع شود.

2- سیستمتان را خاموش کنید:
اگر حس کردید اعمال مشکوکی در خال رخ دادن است بلافاصله کامپیوتر را خاموش و حتی الامکان هارد درایو را جدا کنید و به سیستم دیگری به عنوان Non-Bootable وصل کنید. همچنین از سیستم دیگری که استفاده می کنید اطمینان کامل از نظر امنیت پیدا کنید. بدانید که الان هاردتان آلوده است. برای این کار می توانید از USB drive caddy استفاده کنید.

3- اسکن درایو برای پیدا کردن عوامل مخرب:
با یک پکیج امنیتی کامل و آپدیت درایو را چک کنید. و هر عامل مشکوکی را از بین ببرید. این اسکن را با وسواس خاصی انجام دهید. سیستم فایل ها را چک کنید ممکن است هر کدام از اینها باشد:RootKit,Spy,Trojan,Malware

4-از اطلاعات مهمتان BackUp بگیرید:
قطعا برای شما اطلاعاتتان اهمیت دارد پس از آن ها روی یک سی دی یا دی وی دی بک آپ بگیرید یا آنها را به یک هارد سالم دیگر انتقال دهید.

5- حال هارد درایو را مجددا به سیستم اصلی وصل کنید و آن را به حالت اولیه برگردانید و آماده مرحله بعد کنید.

6- کاملا هارد را پاکسازی کنید:
وقتی کاملا از انتقال اطلاعات مطمئن شدید در این مرحله آن را Format کنید.

7- مجددا ویندوزتان را نصب کنید و آن را با جدیدترین آپدیت ها بروز کنید:
سعی کنید از نسخه های ارجینال سیستم عامل ها بهره ببرید. بعضا خیلی از ویندوز های تقلبی باگهایی را دارند که کار هکرها را آسان می کند و همچنین آنها را نمی توانید آپدیت کنید چون اصل نیستند.

8- مجددا بسته امنیتی خود را نصب کنید:
با این حال که شما می دانید سیستم یا هارد پاکسازی شده است ولی باز هم شک کنید و دوباره با بسته امنیتی قدرتمند و آپدیت شده تان سیستم را Deep Scan کنید. حتی اگر 5 ساعت طول بکشد.

9- قبل از برگرداندن اطلاعات دوباره آنها را کاملا اسکن کنید.

10- حالا برای اینکه این تجربه تلخ دوباره این همه زمان شما را تلف نکند از کلیه ی اطلاعاتتان بک آپ بگیرید.
:: برچسب‌ها: آموزش, هک
ن : انجمن علمی پویا پردازان نوین
ت : پنجشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٠
نظرات ()
 
موضوعات
آرشیو مطالب
امكانات جانبي