درباره ما
اعضای انجمن
دوستان
آخرین مطالب
امكانات جانبي
 

این واضح است که با استفاده بیشتر از لپ تاپ طول عمر باطری نیز کاهش می یابد. اگر چه پیشرفت های چشمگیری درانواع باطری ها بوجود آمده است ولی طول عمر باطری اولین چیزی است که توسط خریدار مورد بحث قرار می گیرد.
نوع سیستم عامل تاثیر به سزایی در طول عمر باطری دارد. در سیستم عامل های جدیدتر نظیر ویندوز ۷ که از لحاظ گرافیکی غنی تر هستند میزان مصرف باطری نیز بیشتر است.

این مقاله ترفندها و تکنیک های مفیدی برای افزایش طول عمر باطری لپتا پتان در اختیار شما می گذارد. این ترفندها با در نظر گرفتن عملکرد سیستم عامل های ویندوز ویستا و سون تهییه شده اند اما بسیاری از آنها ترفند های عمومی هستند و در تمامی لپ تاپ ها اجرایی هستند.
.

 
1 روشنایی صفحه لپتاپ خود را کم کنید

هر چه میزان روشنایی صفحه شما بیشتر باشد میزان مصرف باطری لپ تاپ شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای کاهش آن، بر روی آیکون باطری در نوار وظیفه کلیک کرده و گزینه "mor power option " را انتخاب کنید

brightness
setting
personalize
personalizee
screensaver
deferagment
 
 
۴- برنامه های غیر ضروری را از لیست برنامه های "startup" خود حذف کنید.
 
بسیاری از برنامه به صورت غیرضروری به لیست برنامه های "startup" اضافه می شوند و این برنامه ها زمان بوت کامپیوتر شما را افزایش داده و میزان باطری زیادی مصرف می کنند. می توانید لیست این برنامه ها را در "all plogram " خود مشاهده کرده و اقدام به حدف آنها نمایید.
 
۵- یو اس بی ها را خارج کنید
 
در واقع یو اس بی ها عمل مکش را برای باطری انجام می دهند و میزان زیادی باطری مصرف می کنند. بنابراین اگر هرگونه یو اس بی به کامپیوتر خود وصل کرده اید که مورد استفاده قرار نمی گیرد بهتر است آن را جدا کنید
eject
۶- حافظه بیشتر
 
ویندوز با استفاده از یک حافظه مجازی اجرا می شود واگر این حافظه کمتر از میزان مورد نیاز باشد از حافظه هارد شما استفاده خواهد کرد. این عمل باعث عملکرد بیشتر هارد شما و استفاده بیشتر از باطری شما می شود. برای جلوگیری از این عمل شما باید طبق نیاز خود اقدام به افزایش حافظه خود کنید
 
۷-hibernate  بهتر از  sleep
 
"standbye" یا "sleep" که جهت حفظ انرژی است یک ویژگی خوب است که به شما اجازه می دهد کامپیوتر خود را در حالت آماده به کار قرار دهید. می توانید تنها با زدن یک کلیک به محیط کاری خود باز گردید. اما "hibernate" با توجه به اینکه عملکرد نسبتا یکسانی دارد اما هیچ گونه باطری مصرف نمی کند.
 
۸- برق کامپیوتر خود را بهینه سازی کنید
 
گزینه "power option" ویندوز عملکرد متفاوتی در حفظ انرژی باطری دارد. برای رفتن به این گزینه بر روی آیکون باطری در نوار وظیفه کلیک کرده و گزینه " power option" را نتخاب کنید.
power option
personalize
aero:: برچسب‌ها: سخت افزار
ن : انجمن علمی پویا پردازان نوین
ت : جمعه ۱۸ شهریور ۱۳٩٠
نظرات ()
 
موضوعات
آرشیو مطالب
امكانات جانبي