درباره ما
اعضای انجمن
دوستان
آخرین مطالب
امكانات جانبي
 

مرورگر شما یکی از اساسی ترین نقش ها را در وبگردی شما می گذارد. چه بهتر اینکه بتوان از این مرورگر در هرجایی که هستیم استفاده کنیم، حتی اگر کامپیوتر شخصی ما همراهمان نباشد.

نرم افزار های portable (قابل حمل) این امکان را به ما می دهند که در هر جایی از نرم افزار خودمان استفاده کنیم. از دوجنبه این موضوع کاربردی است:

1- می توان در هرجایی از روی حافظه فلش شخصی با نرم افزار های شخصی کار کنیم.

2- امنیت برای ما یکی از مهم ترین مسائل است. با داشتن مرورگر یا مسنجر یا ... روی فلش باعث می شود در جایی که رایانه خودمان را نداریم اطلاعات شخصی مان جایی و بدست کسی نمی رسد.

این دو عامل و عوامل دیگر امروز دست به دست هم داده اند و باعث گسترش نرم افزارهای پرتابل شده اند. از این رو نرم افزارهای پرتابل زیادی برای فلش ها نوشته شده است. می خواهم امروز برای نمونه به سه نمونه از مرورگرهای پرتابل اشاره کنم و آنها را مورد بررسی قرار دهم.


Avant Browser:

این مرورگر یکی از مرورگرهای خوب دنیای وب است. حال به عنوان یک نرم افزار پرتابل نیز ساخته شده است. اساسی ترین تفاوت این مرورگر با Internet Explorer این است که در اجرای فلش فایل های روی سایت ها بسیار قدرتمند است. اما نسبت به فایرفاکس کندتر است.

 می توانید این مرورگر را از اینجا دانلود کنید

Pale Moon:

pale moon از لحاظ ظاهری خیلی شبیه به فایرفاکس است. از طرفی از لحاظ کد نویسی هم یک شبه کد از فایرفاکس است. مموری کمتری نسبت به فایرفاکس استفاده می کند.

Opera @ USB:

همگی کم و بیش تجربه کارکردن با مرورگر اپرا داریم. اپرا یکی از معروف ترین مرورگرهای دنیاست و در ردیف رقابت با کروم و  فایرفاکس قرار دارد. این نرم افزار پرتابل شده کاملا مانند اپرا است.

قابلیت های دیگر را می توان در چند مورد به طور خلاصه ذکر نمود : 
Tab Browsing که برای سرعت کار اهمیت بسیاری دارد، جلوگیری از باز شدن صفحات Pop-up، جستجو در میان چندین سایت معروف تنها با یک انتخاب و یک کلیک، Speed Dial که نوعی BookMark محسوب می شود اما با قابلیت نمایش طرحی از Bookmark ها، فید خوان های حرفه ای و ... تنها بخشی از این مرورگر انتخاب می شوند.

دلیل این که مرورگر Opera عکس ها را با سرعتی نسبتا بالاتر از دیگر مرورگر ها باز می نماید این است که Opera عکس ها را به صورت فریم به فریم یا به عبارت دیگر بخش بخش باز می کند که با این ترفند سرعت تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. 
اما نکته ی بسیار مهم و جالبی باید در مورد Opera ذکر شود . حتی آخرین نسخه از این مرورگر روی رایانه های 386 و با حافظه یا همان رم در حدود 6 مگابایت هم سازگاری دارند. 
برای آن ها که زمان در اینترنت برایشان اهمیت زیادی دارد ما آخرین نسخه از مرورگر معروف Opera را پیشنهاد می کنیم .

از اینجا می توانید دانلود کنید.

سایر نرم افزارهای پرتابل قابل دانلود است از اینجا.

بعد معرفی این سه تازه وارد بد نیست در مورد خود فایرفاکس که این مرورگرها را با آن مقایسه کردیم هم صحبت کنیم. فایرفاکس بسیار قدرتمند است و سریعا آپلود می کند و response می گیرد. واضح است که از اکسپلورر مایکروسافت سریع تر است.

عکس ها را سریع لود می کند. دارای پلاگین های بسیار کاربردی و زیادی است که می توان آنها را دانلود و استفاده کرد. ضمنا متن باز و رایگان است و می توان کد های آن را دست کاری و به دلخواه در آورد.

یکی از اساسی ترین تفاوت های آن این است است که مرورگر اکسپلورر می خواهد صفحه را یکجا بارگذاری کند اما فایرفاکس اندک اندک صفحه را بارگذاری می کند لذا سریع تر شما را به خواسته تان می رساند.

 

دانلود فایرفاکس پرتابل از اینجا

برای دانلود سایر نرم افزارهای کاربردی از جمله فایرفاکس 9 می توانید به اینجا بروید.

منبع : رایان بلاگ
:: برچسب‌ها: نرم افزار, مرورگر
ن : انجمن علمی پویا پردازان نوین
ت : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
نظرات ()
 
موضوعات
آرشیو مطالب
امكانات جانبي